Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Drbna.cz

Veřejný prostor, ruská expanze, ukrajinský nacionalismus – o tom všem a mnohém jiném se dá v Praze tento týden debatovat!

pondělí, 16. června 2014, 09:32

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní tipy. Vstupné na akce je zdarma, není-li uvedeno jinak. Pro tento týden (16. 6. – 22. 6. 2014) vám přinášíme:

PONDĚLÍ 16. 6.

• Vzpomínání na Oldřicha Škáchu

Vzpomínání Marie Fantyšové a Jiřího Stránského na Oldřicha Škáchu – fotografa a protikomunistického disidenta. Setkání volně povedou a hovor inspirovat budou autorovy fotografie známých osobností a událostí nedávné československé a české historie.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

• The Tap Tap načerno - koncert

Charitativní koncert skupiny The Tap Tap proběhne v rámci turné a výstavy černého humoru. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Turné je pořádáno na na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.
Kde: Plechárna Černý Most, Bryksova 1002, Praha 14
Kdy: od 18:00
Více info na webu nebo na facebooku.

• Open Air - Hollywood Night

Filmové melodie v podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcella Rota. 
Kde: Václavské náměstí - Můstek
Kdy: od 20:00
Více info zde

ÚTERÝ 17. 6.

David Svoboda: Banderovci – ukrajinský nacionalismus za II. světové války a jeho dnešní ozvěny

Cyklus přednášek historika Davida Svobody (ÚSTR) na téma ukrajinské 20. století a spory o jeho tragické milníky.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách

České centrum Praha ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království v Praze a Centrem polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravila informační večer u příležitosti slavnostního otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách. V galerii ČC Praha bude pouze tento večer k vidění výstava, zapůjčená velvyslancem Norska v České republice, J. E. Jensem Eikaasem, který ji také osobně uvede. Součástí večera bude i přednáška doc. Ing. Josefa Elstera, CSc., vedoucího Centra polární ekologie, o vzniku České arktické vědecké infrastruktury a o úspěších českých vědců v oblasti polárního výzkumu.
Kde: České centrum Praha, galerie, Rytířská 31, Praha 1
Kdy: 18.00
Více info zde.

STŘEDA 18. 6.

• Putinovo Rusko: kde jsou jeho hranice?

Kde jsou hranice ruské teritoriální expanze? O tom budou hovořit Libor Dvořák (redaktor Českého rozhlasu),  Jefim Fištejn (poradce Rádia Svobodná Evropa), Petr Kolář (diplomat, bývalý velvyslanec ČR v Rusku, Squire Sanders), Brig. gen. (v. z.) Miroslav Krejčík (bývalý ředitel Vojenského zpravodajství). Moderuje Alexandr Vondra (ředitel Centra transatlantických vztahů, pořadatel akce).
Kde: CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1, učebna č. 205
Kdy: 16.00 – 18.00
Více info včetně registrace zde.

• Jan Grossman mezi literaturou a divadlem

Večer věnovaný soubornému vydání literárněkritických, teatrologických, obecně estetických a publicistických prací Jana Grossmana (1925–1993), jedné z nejvýraznějších osobností české kultury druhé poloviny 20. století. Do světové dramatiky se zapsaly jeho inscenace havlovské, haškovské, kafkovské či jarryovské. Promluví Marie Málková-Grossmanová, Marta Ljubková, Jiří Pelán a Petr Šrámek, editor dvousvazkové edice Mezi literaturou a divadlem (Torst). Uvádí Jan Šulc.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Literární periodika: mají stále smysl?

Diskuze z cyklu Jiné pohledy na současnost se zástupci z periodik A2, Host, PLAV, Protimluv, Psí víno, Tvar ad. Moderuje Tomáš Čada (redaktor časopisu H_aluze). Vstupné 40 Kč.
Kde: Ústřední knihovna, Malý sál, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Kdy: 19.00 – 20.30
Více info zde.


ČTVRTEK 19. 6.

• Všechny cesty vedou do Pekingu

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany).
Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Mezinárodní konference Profesionální sport a pracovní právo

Pořádáno v rámci Specifického vysokoškolského výzkumu 2014, projektu katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK. Záštitu nad konferencí převzal předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.
Kde: Přednášková místnost č. 220, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 8.45 – 17.45
Program naleznete zde.

• Seminář s Ed Glaeserem

Veřejný seminář s Edwardem Glaeserem, profesorem Harvard University, o ekonomii, roli měst apod. Semínář je organizován Centrem pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s reSITE. Proběhne v anglickém jazyce, tlumočení nebude zajištěno. Kvůli omezenému počtu míst je nutná registrace.
Kde: CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1
Kdy: od 14:00
Více info zde.

• reSITE 2014: Města a krajiny nové ekonomiky - konference

Na dvoudenní konferenci reSITE se bude debatovat o architektuře, politice, financích a občanské participaci s nejlepšími světovými odborníky v městské ekonomice, plánování a rozvoji. Akce je organizována ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a bude sloužit jako platforma pro výměnu nápadů a zkušeností z měst tak rozdílných, jakými jsou New York, Calgary, Londýn, Paříž, Rotterdam, Budapešť, Krakov a Praha. 
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Kdy: od 19. 6. 2014, 9:45 do 20. 6. 2014, 16:20

PÁTEK 20. 6.

• Mezinárodní konference k novým občanským zákoníkům v Maďarsku a České republice

Konferenci pořádá Právnická fakulta UK, centrum právní komparatistiky.
Kde: Přednášková místnost č. 117, 1. patro, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 9.30 – 17.30
Program naleznete zde.

VÍKEND 21. - 22. 6.

• EnviroCity - Letní festival o veřejném prostoru

Živé umění ve veřejném prostoru – tanec, divadlo, diskuze, worshopy aj. Festival jako multižánrová událost bude místem setkávání místních komunit, neziskových organizací, architektů, designerů, městských zastupitelů, odborné, ale i laické veřejnosti. 
Kde: Environmentální pavilon LOOP, Vyšehradská 57, 128 00 Praha 2
Kdy: festivál probíhá od 21. 6. 2014, 20:00 do 29. 6. 2014, 22:00
Více info zde

Napsaly Michaela Lenc a Lucie Cepáková

Kam dál?

Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s Institutem plánování a rozvoje, s Holomíčkem o Havlovi, a mnohem víc. To jsou akce tohoto týdne!Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s Institutem plánování a rozvoje, s Holomíčkem o Havlovi, a mnohem víc. To jsou akce tohoto týdne!

Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s Institutem plánování a rozvoje, s Holomíčkem o Havlovi, a mnohem víc. To jsou akce tohoto týdne!

pondělí, 9. června 2014, 09:08Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus...

Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České republiky, přes Francii, Ameriku až do Tibetu.Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České republiky, přes Francii, Ameriku až do Tibetu.

Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České republiky, přes Francii, Ameriku až do Tibetu.

pondělí, 2. června 2014, 08:38Malostranská drbna pro vás na tento týden vybrala další akce s převážně ekonomickou a politickou...

O čem píšou další Drbny

Město chce zdražit nájem v městských bytech. Za metr čtvereční zaplatíme až 120 korunMěsto chce zdražit nájem v městských bytech. Za metr čtvereční zaplatíme až 120 korun

Město chce zdražit nájem v městských bytech. Za metr čtvereční zaplatíme až 120 korun

Dnes, 17:33Za pronájem bytů, které vlastní město, si s největší pravděpodobností připlatíme. Ceny bytů v okolí...

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidéV Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce další tři lidé

Dnes, 16:43V Jihočeském kraji v tomto týdnu zemřeli na následky chřipky tři lidé. Chřipková epidemie si tak v...

Náměstek primátora dnes pogratuloval vozíčkářům Štírů, kteří přivezli zlato z paraherNáměstek primátora dnes pogratuloval vozíčkářům Štírů, kteří přivezli zlato z paraher

Náměstek primátora dnes pogratuloval vozíčkářům Štírů, kteří přivezli zlato z paraher

Dnes, 15:17Náměstek primátora Juraj Thoma dnes v obřadní síni radnice pogratuloval vozíčkářům, kteří z paraher...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o