Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Drbna.cz

Plošná epidemie chřipky skončila, zůstaly lokální

sobota, 9. března 2019, 09:04

Počet respiračních onemocnění včetně chřipky v Moravskoslezském kraji dále klesá. Naopak stoupá počet závažných případů chřipky, které vyžadujících léčbu na jednotkách intenzivní péče a ARO. Na území kraje bylo za uplynulý týden zaznamenáno 17 závažných případů chřipky, z toho tři lidé včetně dítěte zemřeli.

Z celkového počtu evidovaných závažných případů jich devět bylo zaznamenáno u pacientů nad 60 let. V této věkové kategorii byla dvě úmrtí. Šest vážně nemocných osob bylo ve věkové kategorii 25 až 59 let a po jednom onemocnění z věkové kategorie od 15 do 24 let a do pěti let. Malé dítě zemřelo. "Všichni měli řadu závažných chronických onemocnění," uvedla krajská hygienička Helena Šebáková. Doplnila, že nemocní nebyli proti chřipce očkováni.

Nemocnost se ve srovnání s minulým týdnem snížila v regionu o osm procent. Na 100 tisíc obyvatel tak aktuálně připadá 1228 nemocných. "Pokles počtu nemocných byl zaznamenán ve všech věkových skupinách mimo věkovou skupinu nad 60 let, kde je šestatřicetiprocentní nárůst. Nemocnost dosáhla úrovně 990 onemocnění na 100 tisíc obyvatel," uvedla Šebáková.

Nejvíce nemocných je stále v okrese Opava, kde onemocnělo 1825 lidí na 100 tisíc obyvatel. Podíl pacientů, kteří se kvůli akutnímu respiračnímu onemocnění nechali ošetřit na lékařských službách první pomoci, se pohyboval v rozmezí od 24 do 39 procent.

Chřipková epidemie v Česku podle hygieniků ustupuje a má již jen regionální charakter. Republikový průměr je 1316 nemocných na 100 tisíc obyvatel Počty nemocných klesají ve všech věkových skupinách. Aktuálně nejvyšší nemocnost je hlášena z Libereckého, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky chřipka, epidemie, hygiena,

O čem píšou další Drbny

Motor veze z těžkého utkání alespoň bodMotor veze z těžkého utkání alespoň bod

Motor veze z těžkého utkání alespoň bod

středa, 18. září 2019, 20:29Hokejisté Motoru měli po třech zápasech na svém kontě devět bodů a devatenáct vstřelených branek a...

U Dehtáře shořela chatka, škoda je třicet tisícU Dehtáře shořela chatka, škoda je třicet tisíc

U Dehtáře shořela chatka, škoda je třicet tisíc

středa, 18. září 2019, 19:08Hasiči vyjížděli v pondělí odpoledne k požáru chatky u rybníku Dehtář. Veranda byla v době příjezdů...

Rozvoz burčáku až ke dveřím domu? To není hudba budoucnosti, ale ojedinělá služba budějcké Vinotéky SklípekRozvoz burčáku až ke dveřím domu? To není hudba budoucnosti, ale ojedinělá služba budějcké Vinotéky Sklípek

Rozvoz burčáku až ke dveřím domu? To není hudba budoucnosti, ale ojedinělá služba budějcké Vinotéky Sklípek

středa, 18. září 2019, 17:43Máte chuť na kvalitní víno či sezónní burčák a nechce se vám pro něj do vinotéky? Nezoufejte. Přímo...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o