Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Drbna.cz

Schváleno. Pyrotechnika půjde v Liberci odpalovat jen na Silvestra a Nový rok nebo ve veseckém areálu

pátek, 1. března 2019, 14:13

Používání zábavní pyrotechniky bude v Liberci výrazně omezeno. Bez souhlasu města ji bude možné odpalovat jen na Silvestra a Nový rok a celoročně v rekreačním areálu ve Vesci. Zákaz se nevztahuje na prskavky či bouchací kuličky. Novou vyhlášku s platností od 17. dubna ve čtvrtek schválilo liberecké zastupitelstvo.

„Vyhláška pracuje s jednotlivými kategoriemi zábavní pyrotechniky, jak to stanovuje zákon. Zakazuje všechny od F2 výše, ale kategorii F1, která je dostupná dětem od 15 let a obsahuje prskavky, různé narozeninové fontány, bouchací kapsle, tak tu necháváme neregulovanou," řekl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr (SLK).

První a poslední den v roce

Používání zábavní pyrotechniky bez omezení bude povolené jen první a poslední den v roce, pro další dny bude nutné vyjednat si na magistrátu výjimku. Žádost bude nutné podat minimálně 30 dnů před dnem, kdy chce žadatel pyrotechniku odpalovat.

Ve vyhlášce je ale stanovena jedna lokalita, na kterou se tato povinnost nevztahuje. Bez povolení bude možné celoročně odpalovat zábavní pyrotechniku v rekreačním areálu ve Vesci. To se některým zastupitelům nelíbilo. „Tato část města je zatížena tolika negativními jevy, že to nepovažuji za šťastné," uvedl opoziční zastupitel za Změnu pro Liberec Josef Šedlbauer.

Tvrdší návrh neprošel

Jeho návrh, aby zákaz používání pyrotechniky platil pro celé město, neprošel. Náměstek Langr ale slíbil, že budou do konce letošního roku sledovat, jaký vliv má na život ve Vesci možnost odpalovat tam pyrotechniku bez omezení. Pokud bude negativní, předloží příští rok novelu této vyhlášky. Součástí dnes schválené verze je také celoroční zákaz vypouštění takzvaných lampionů štěstí v celém městě.

O čem píšou další Drbny

Při kontrole na Vltavě porušilo zákoník práce 6 ze 13  firemPři kontrole na Vltavě porušilo zákoník práce 6 ze 13  firem

Při kontrole na Vltavě porušilo zákoník práce 6 ze 13 firem

Dnes, 10:04Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu zkontroloval při akci Vltava 13...

Hasiči likvidovali požár ve Slavonicích, vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachuHasiči likvidovali požár ve Slavonicích, vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu

Hasiči likvidovali požár ve Slavonicích, vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu

Dnes, 08:43Několik jednotek hasičů včera likvidovalo požár ve Slavonicích. Hasiči na místě zjistili, že jde o...

Modré zóny se rozšíří na Pražské předměstí od listopadu. První dva měsíce budou zdarmaModré zóny se rozšíří na Pražské předměstí od listopadu. První dva měsíce budou zdarma

Modré zóny se rozšíří na Pražské předměstí od listopadu. První dva měsíce budou zdarma

Dnes, 07:00Budějce čeká od listopadu další rozšíření parkovacích zón. Modré čáry se tentokrát objeví na další...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o